PRACOWNIA DYDAKTYKI FIZYKI I ASTRONOMII

Instytut Fizyki, Uniwersytet Szczeciński ul. Wielkopolska 15, 70-451 Szczecin

AKTUALNOŚCI
ZOBACZ TEŻ

Strona jest stowarzyszona ze stronami Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki i KO Olimpiady Fizycznej w Szczecinie (dojście: Zobacz Też).

Zgromadzone tutaj materiały dotyczą głównie dydaktyki fizyki, eksperymentowi szkolnemu i pokazowemu, zostały też umieszczone materiały do zajęć prowadzącego tą stronę. Materiały znajdują się w różnych zakładkach.
W zakładce eksperyment zgromadzono prawie wszystkie opisy - instrukcji do zestawów i przyrządów ze szkolnego eksperymentu fizycznego i doświadczeń pokazowych. Instrukcje zostały opracowane głównie przez studentów fizyki i nauczycieli ze studiów podyplomowych "Fizyka z astronomią", w części przez prowadzącego tą stronę i przez niego z redagowanych na podstawie instrukcji do przyrządów i zestawów doświadczalnych produkowanych przez byłe Fabryki Pomocy Naukowych. Dla niektórych z opisów dołączono zdjęcia przyrządów i zestawów doświadczalnych ze zbiorów Pracowni. Umieszczone też artykuły członków Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki.

W zakładce literatura znajduje się spis książek dotyczących dydaktyki fizyki, eksperymentowi pokazowemu i szkolnemu, zbiorów zadań z fizyki, olimpiad fizycznych, też artykuły związane z tą tematyką. Dla części książek dołączono krótkie opisy i spisy treści - dla zbiorów z olimpiady fizycznej w całości.

W zakładce Zadania na stowarzyszonej stronie www.OF.szc.pl znajduje się baza zadań z rozwiązaniami z olimpiad fizycznych - od I Olimpiady Fizycznej.

Strona powstała z inicjatywy i pod kierunkiem kierownika Pracowni - dr. Tadeusza M.Molendy, tą wersję (trzecią) wykonał Jacek Puczko – były magistrant w Pracowni Dydaktyki Fizyki i Astronomii, która funkcjonuje od 2008 r.

poprzednia wersja strony

Uniwersytet Szczeciński. Opiekun strony: Tadeusz Molenda, Webmaster: Sebastian Polonski

Wykonanie: PDFiA, US